Marek Vrábel Welcome to Junkride Crew / Instagram clips 2017

S novým rokom pribudne okolo Junkride Crew niekoľko noviniek a jednou z nich je nová posila našej crew v podobe streetového killera Mareka Vrábela ! Marek je mladý talentovaný rider, ktorý si ide technické triky a nebojí sa veľkých schodov a railov. Veríme že s našou podporou ešte viac posunie svoje jazdenie a natočíme množstvo kvalitného materiálu. Vsezóne 2018 sa máme na čo tešiť !

Prinášame vám zostrih jeho Instagram klipov za rok 2017 a interview !

Sleduj Instagram Mareka Vrábela @marek_vrabel

Nazdar Marek ! Trošku sa predstav ľuďom, ktorí ťa ešte nepoznajú.

Nazdar riders som Marek Vrábel, často aj pod prezývkami “Betík ,Tukabel ,Ďábel …” pochádzam z Piešťan, mám 19 rokov a jazdím na BMXke od 9tich rokov.

Ako si sa dostal k BMX ?

K BMX ma priviedol Ludis Tóth, ktorého som ako malý vídaval jazdiť. Bolo pre mna úžasné a neuveriteľné vidieť jazdiť old school riderov z PN. Veľmi sa mi zapáčil tento šport a som rád, že sa mu môžem venovať aj dnes, no v oveľa lepších podmienkach.

Aké spoty a triky jazdíš najradšej ?

Rád si zajazdím všetko, či už je to park, dirt, flat ale street je pre mňa zo všetkého najobľúbenejší. Mesto je ako veľký skatepark s mnohými možnosťami. Najradšej jazdim handraily a schody, obľúbené triky zrejme icepick, barspin, tailwhip a najradšej mám 360.

Fotka od @emetphoto

Nedávno prebehla premiéra nového Streetlife Crew DVD “BARDE BOKEM”, v ktorom máš sekciu riadnych nákladov. Bolo natáčanie náročné ?

V priebehu natáčania BardeBokem sme precestovali veľmi veľa krajín, spoznal som rôzne mestá a ľudí, zažil mnoho nezabudnuteľných zážitkov spolu so Streetlife Crew. Čo sa týka natáčania samotného, vždy malo svoje dobré ale aj horšie stránky. Nie vždy ide všetko podľa predstáv a boli aj také výlety, kedy som za 7-dňový trip natočil 2 zábery čo ma mrzelo. No pocity z odjazdeného triku, ktorý skúšaš niekoľko hodín sú na nezaplatenie.

Aká bola premiéra ?

Premiéra bola super, prišli aj chalani z Čiech a bol som veľmi rád v kruhu priateľov.

Aký bike setup momentálne jazdíš a na ktorý komponent si potrpíš najviac ?

Momentálne jazdím Fiend reynolds V1 rám, Odyssey vidlu, BSD Freecoaster a 9 Fiend team rajdy. S bajkom som veľmi spokojný, do budúcna uvažuje nad kratšou zadnou stavbou a vyššími rajdami. Špecialitou môjho bajku je sedlo, ktorého poťah som si robil sám.

Máš nejaké konkrétne plány na budúcu sezónu 2018 ?

Moje plány na rok 2018 sú natočiť určite Welcome edit a jazdiť čo najviac bez zranení. Taktiež úspešne zmaturovať.

Odkaz pre ostatných riderov ?

Chalani jazdite na biku a zažijete tie najlepšie chvíle s kamarátmi, ktoré sa nedajú ani len porovnať s hraním CS 1.6 alebo chľastačkou či inými spôsob zabíjania času. Peace… A vďaka za túto príležitosť a za to, že sa možem stať členom Junkride Crew.